Materiál šperkov

Na výrobu kvalitných šperkov sa používajú rôzne materiály. Medzi najznámejšie typy kovov patria zlato, striebro či platina. Dnes sa však na výrobu krásnych šperkov používajú aj menej tradičné avšak vysoko kvalitné kovy akými sú ruténium, paládium, ródium či pozlátená mosadz.  

Prečo šterlingové striebro? 

Tento materiál je veľmi dobre znášaný pokožkou, nespôsobuje alergie, je ľahký, odolný a vhodný na každodenné používanie. Mincové striebro je jedným z najpoužívanejších polodrahokamov na svete. Pomocou nenáročnej údržby vám vydržia po celé generácie. 

Ródium? 

Ródium je drahý kov, ktorý patrí do rodiny platiny. Je považovaný za jeden z najvzácnejších a najcennejších kovov na svete. V šperkoch sa primárne používa na pokovovanie iných kovov vrátane striebra a mosadze. Ródium dodáva šperkom lesk a trvácnosť, je vysoko odolný voči korózii. Ródium neobsahuje nikel, všetky šperky pokovované ródiom sú hypoalergénne.   

Čo je to ruténium?  

Čierna je novou farbou šperkov. Ruténium je silný, extrémne pevný kov. Má jedinečný tmavý vzhľad, ktorý z neho robí dokonalý kov na výrobu minimalistických šperkov. 

Čo sa skrýva pod pojmom paládium? 

Paládium je najnovší trend vo výrobe šperkov. Jeho popularita stále rastie, lebo je hypoalergenénny. Má žiarivo biely vzhľad, svojou farbou sa najviac podobá platine. Šperky vyrobené z paládia vydržia niekoľko rokov. 

Čaro pozlátenej posadze? 

Pozlátená mosadz, známa svojimi žltkastými teplými tónmi, je všestranný kov, ktorý má mnohostranné použitie. Je jedna z najobľúbenejších kovov na výrobu nádherných šperkov, čiastočne pre svoju podobnosť so zlatom. Vďaka svojej spracovateľnosti a trvanlivosti sa vo svete šperkov používa čoraz viac.