Má nosenie šperkov nejaké pravidlá ?

Neverili by ste tomu, ale áno. Aj nosenie šperkov má svoje pravidlá, mohli by sme to nazvať akousi „šperkovou etiketou“. Trendy prichádzajú a odchádzajú, ale klasika a dobrý vkus sú večné.

Správna dáma vie, na akú príležitosť sa hodí aký šperk a aj to, v akom dennom čase ten ktorý šperk nosiť. V tomto smere sa v rámci nevedomosti občas aj dopúšťame malých „faux pas“. Napríklad keď sa chceme pochváliť novým extravagantným náhrdelníkom, a doplníme ním pracovný kostým, čo v konečnom dôsledku nevyznie veľmi štýlovo. A naopak, keď si večernú róbu doplníme kvalitnými hodinkami, ktoré sú síce nesmrteľnou klasikou, ale jednoducho sa nehodia na každú príležitosť.

V nasledujúcich riadkoch si teda tú šperkovú etiketu v základoch objasníme. Každý šperk má silu pozdvihnúť outfit, ktorý ním doplníme. Správna kombinácia s citom je kľúčom  úspechu. Tiež si treba dať pozor, aby sme to neprekombinovali. Nie nadarmo sa hovorí, že menej je niekedy viac.

Sú kúsky, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie. Takými sú aj už spomínané kvalitné hodinky. Môžete nimi doplniť aj športový či elegantný denný outfit. Pri športových typoch treba zvoliť aj vhodnú farbu, ktorú si vieme predstaviť skombinovať s kúskami v našom šatníku.

Do práce sa naopak hodia vkusné a sofistikované kúsky, ktoré volíme aj podľa našej profesie. Jemným setom s náušnicami a náramkom nič nepokazíte.

Na večer a na párty sa samozrejme hodia odvážnejšie kúsky. Záleží na akú príležitosť sa chystáme, ale v zásade si môžeme dovoliť aj veľké a extravagantné šperky.

Do prírody a na cestovanie sa hodia aj moderné šperky či populárny boho štýl. Na dovolenke sa často krát aj odvážime zadovážiť si niečo aj v etno štýle. Fantázii sa medze nekladú.

Dobrá rada na záver. Viac ako trendovosť šperkov by sme sa mali viacej zamerať na ich kvalitu a stav, v akom ich udržiavame. Naša značka Diathin spĺňa všetky požiadavky náročných zákazníčok.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *